Czy jest ryzyko ciąży podczas stosowania Vibin i po przyjęciu Ellaone?

Dzień dobry, biorę drugie opakowanie leku Vibin (dwuskładnikowe). Czy jest ryzyko zajęcia w ciążę gdy odbyłam stosunek plociowy bez zabezpieczenia w niedzielę w pierwszej połowie dnia i pominęłam 2 tabletki pod rząd w czwartek i piątek. Pominięte tabletki przyjęłam w sobotę rano. Kolejne dwie tabletki wezmę w niedzielę o standardowej porze. Dodatkowo w sobotę zastosowałam również tabletkę dzień po EllaOne.
KOBIETA, 28 LAT około miesiąca temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nieregularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może doprowadzić do utraty skuteczności, a co za tym idzie do zapłodnienia. Zazwyczaj producenci tabletek antykoncepcyjnych opisują postępowanie w przypadku pominięcia jednej pigułki, Pani zapomniała o dwóch pigułkach, a taka sytuacja wymaga kontaktu z ginekologiem.

Nie wiemy też, czy pominęła Pani tabletki przed stosunkiem czy też po oraz czy tabletka EllaOne została przyjęta w sobotę poprzedzającą niedzielny stosunek, czy też po nim. Jeśli po nim, to od niedzieli do soboty minęło 6 dni, a lek ten stosuje się do 120 godzin, czyli do 5 dni. Zastosowanie go przed stosunkiem również nie da oczekiwanego efektu, dlatego proszę skontaktować się z ginekologiem odnośnie dalszego postępowania.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pigulka-ellaone-zadziala-6-dni-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witam-pojawil-sie-problem-a-mianowicie-kalendarzyk-dni-plodnych-zostal-zle-odczytany-i-do-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletka-ellaone-przy-pomylce-w-stosowaniu-plastrow-evra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.