Jakie jest ryzyko ciąży podczas stosowania Novynette?

Stosuję tabletki antykoncepcyjne Novynette. Wzięłam całe opakowanie 21 tabletek i nie chciałam dostać krwawienia więc brałam kolejne opakowanie pod rząd. Wzięłam 3 tabletki z nowego opakowania i zapomniałam ich wziąć na wyjazd. Nie wzięłam tabletki w piątek, sobotę i w niedzielę z nowego opakowania. Co powinnam zrobić i jakie jest ryzyko ciąży?
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w obecnej sytuacji trzy tabletki z nowego opakowania można potraktować jako przedłużenie cyklu, natomiast dni, w których zapomniała Pani przyjąć pigułek oraz kolejne jako siedmiodniową przerwę na krwawienie z odstawienia. Po siedmiu dniach (łącznie) lub krócej proszę rozpocząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Novynette.

Takie postępowanie powinno pozwolić na zachowanie skuteczności, ale dla pewności może Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy co najmniej przez tydzień.

Odpowiedzi specjalistów na inne pytania dotyczące stosowania tabletek antykoncepcyjnych umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przedluzenie-cyklu-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych-o-12-dni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-ile-dni-moge-przedluzyc-wystapienie-kolejnej-miesiaczki-tabletkami-antykoncepcyjnymi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-przedluzyc-zazywanie-tabletek-antykoncepcyjnych-o-12-dni.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.