Czy jest duże ryzyko ciąży przy pominięciu tabletki?

Dzień dobry, w poniedziałek 01.05. przyjęłam 21 tabletkę antykoncepcyjna (tabletki Yasminelle). Niestety nie jestem pewna, czy wzięłam 22 tabletkę we wtorek. W środę z paniki wzięłam 2 tabletki, za środę i zaległą za wtorek. Następnie zrobiłam przerwę (liczyłam ostatni dzień wzięcia tabletki jako poniedziałek 01.05). Miałam kilkudniową przerwę i kolejna tabletkę z opakowania wzięłam we wtorek 09.05. Krwawienia z odstawienia nie miałam. Czy przez błąd z wtorku jest ryzyko, że jestem w ciąży czy brak krwawienia jest raczej spowodowany skrócona przerwa między opakowaniami? Pozdrawiam
KOBIETA, 29 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

brak krwawienia z odstawienia może być związany z nieregularnym przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Tak się czasem zdarza.

Mimo to warto wykluczyć ciążę, do której mogłoby dojść na skutek pominięcia jednej z tabletek. Proszę wykonać test ciążowy – będzie on wiarygodny po upływie około 14 dni od ostatniego stosunku.

W naszym serwisie pojawiało się wiele pytań o brak krwawienia z odstawienia. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-czy-odstawic-tabletki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-wystapienia-krwawienia-w-trakcie-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-mam-krwawienia-z-odstawienia-przy-daylette.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.