Czy jest ryzyko zajścia w ciążę po lub przed owulacją?

Mam regularne cykle, korzystam z aplikacji FLO i zawsze jest tak jak ona pokazuję ( owulacja, okres) maks o 2 dni ewentualnie przesunięcie. Czy w dni poza owulacją mam szanse na zajscie w ciaze jezeli mam regularne cykle?
KOBIETA, 21 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Tak,jest taka szansa. Jeśli np ma Pani owulację 12.05, a miała stosunek płciowy 6-7.05 to jest duża szansa,że plemniki przeżyją po stosunku i będą "czekać" na komórkę jajową.

Istotne jest również to,że wpływ na cykl miesięczny ma wiele czynników zewnętrznych (infekcje ,zmiana klimatu,stres,duży wysiłek fizyczny).

Jeśli chciałaby Pani zacząć stosować metody naturalne bez stosowania metod hormalnej antykoncepcji to proszę poczytać na temat Metody Rötzera.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska