Czy może dojść do zapłodnienia w tej sytuacji?

Witam Czy jeżeli ginekolog powiedział, że widzi pęcherzyki 8 dni po owulacji To czy może dojść jeszcze do zapłodnienia? To znaczy, że stworzy się z nich pęcherzyk graffa czy o co chodzi?
KOBIETA, 22 LAT 4 tygodnie temu

Dzień dobry,

Lekarz powiedział,że widzi pęcherzyk w jajniku czy w macicy?

Pęcherzyk Graafa (inaczej: pęcherzyk jajnikowy) jest ostatnim stadium rozwoju pęcherzykowego. Otacza komórkę jajową i w pewnym momencie pęka, aby móc ją uwolnić, gotową do przyjęcia plemnika.

Tak,jeśli pęcherzyk jest obecny w jajniku oznacza,że jest Pani przed owulacją i jeszcze może dojść do zapłodnienia.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska