Czy jest to przeciwskazanie do wykonania zabiegu laserowego?

Witam, mam na twarzy wypukły pieprzyk i chciałbym go usunąć. Głównie ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych (zdarza się, że pieprzyk jest często podatny na urazy podczas golenia). Skłaniam się do usunięcia laserowego, ale teraz nasuwa się pytanie. Moja babcia miała czerniaka - czy jest to przeciwskazanie do wykonania zabiegu laserowego usunięcia pieprzyka? Czy może powinienem się jednak zdecydować na usunięcie pieprzyka z badaniem histopatologicznym? Proszę o poradę, pozdrawiam.

Dzień dobry, to że Pana babcia miała czerniaka nie oznacza, że musi on wystąpić u Pana. Powinien się Pan udać do dermatologa aby obejrzał on zmianę i dobrał odpowiednią metodę usunięcia.

Pozdrawiam Katarzyna Lisicka