Czy jest u mnie duże ryzyko zajścia w ciążę?

Witam. Od kilku lat przyjmuję tabletki Atywia Daily. W dniu 5 października odbyłam stosunek seksualny (partner nie skończył we mnie). Następnego dnia przyjęłam tabletkę z około 7 godzinnym opóźnieniem (była to trzecia tabletka z blistra). Nigdy wcześniej nie zdarzało mi się opóźnienie w przyjmowaniu tabletek. Zawsze brałam je o stałej porze. Czy w takim wypadku istnieje zwiększone ryzyko zajścia w ciążę? Obecnie czuję się bardzo osłabiona, nie mam apetytu jak wcześniej, na myśl o niektórych potrawach robi mi się niedobrze i pobolewa mnie podbrzusze. Nie wiem co zrobić. Przyjmować tabletki do końca blistra, bo ryzyko bycia w ciąży jest znikome czy jednak odstawić tabletki?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę kontynuować przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Ich skuteczność nie została zmniejszona.

Zgodnie z informacjami dostępnymi w ulotce dołączonej do opakowania tabletek Atywia Daily – jeśli od opóźnienia w przyjęciu tabletki minęło mniej niż 12 godzin, to skuteczność antykoncepcyjna nie będzie zmniejszona. W takim przypadku pominiętą pigułkę należy przyjąć tak szybko jak to możliwe, a następnie kontynuować stosowanie tabletek i przyjmować je o dotychczasowej porze.

W tej sytuacji nie powinna Pani zajść w ciążę.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowników znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zazycie-tabletki-antykoncepcyjnej-z-7-godzinnym-opoznieniem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dziewieciogodzinne-opoznienie-w-przyjeciu-pierwszej-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/7-godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej-vibin-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.