Czy kefir pomaga w zrzuceniu kilogramów?

Kefir...? Czy kefir pomaga w zrzuceniu kilogramów? Borykam się z zaburzeniami odrzywiania, niestety mój metabolizm jest niesamowicie wolny, stąd moje pytanie odnośnie kefiru. Dotychczas moja dieta składała się z max 900 kcal dziennie - regularnie jem oraz stałe się nawadniam. Czy zobaczę jakieś efekty? Przykładowy jadłospis: Śniadanie: Jeden kubek (330g) kefiru lekkiego 0% Łyżka sezamu,łyżka nasion słonecznika, łyżeczka pestek z dyni 2 śniadanie Tost (ciaocarb-20kcal) z łyżeczką masła orzechowego 100% (bez cukru,soli,oleju palmowego) posypany bakaliami (tak jak wyżej tylko mniejsza ilość) cztery plasterki banana Obiad: Jedna Papryka, dwie łyżki kukurydzy, trzy rzodkiewki (Zazwyczaj na tym się kończy, lecz czasem jem jeszcze białko jaja kurzego 1/2 papryki, łyżka kukurydzy) Co państwo myślą? Proszę o pomoc, nie wytrzymuje już ze swoim ciałem (uczęszczam na terapie silne leki)

Dzień dobry,

niejedzenie czy jedzenie zbyt malej ilości pokarmów jest niedozwolone.
Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia.
Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii. W związku z tym powinna się Pani skontaktować z dietetykiem, który dostosuje odpowiednio zbilansowaną dietę.

Pozdrawiam