Czy konieczna jest operacja torbieli przysadki mózgowej?
Wtam w wyniku MR wyszedł mi guz torbiel na przysadce mózgowej w tylnej części o wysokiej zawartości białka. Jest rosnacy o 5mm w ciągu 6 miesiecy. Z kontrastem nie naciekajaca a bez nacieka .Mam bóle glowy tak jakby mnie ktoś młotem dźgał, szumy w uszach o różnych tonach i częstotliwościach,zawroty głowy szczególnie przy schylaniu i odwrócę za siebie .HormonyTsh i anty -Tpo w normie.Czy to jest groźne i co to jest guz torbiel z tym białkiem oraz czy na pewno jest potrzebna operacja ?Dziękuję

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Jak rozpoznać udar?
Akcja #UdarLiczySięCzas skierowana jest do każdego i ma na celu propagowanie wiedzy na temat udaru. Wokół niego krąży bowiem wiele mitów, między innymi ten, że dotyka on tylko osoby starsze. O tym, jak rozpoznać udar opowiadają konsultant wojewódzki w dziedzinie neurologii dr hab. n. med. Anetta Lasek-Bal, kierownik działu promocji Górnośląskiego Centrum Medycznego Jolanta Wołkowicz oraz aktor Michał Lesień
Witam!
Nie należy to do złośliwych. Jednak coś co rośnie w czaszce, czyli zamkniętej puszce, powoduje wzrost ciśnienia śródczaszkowego, może spowodować ucisk na zdrowe części mózgu (tu w sam raz skrzyżowanie nerwów wzrokowych) i tym samym mimo, że nie jest złośliwe czynić szkodę. Co do charakteru i konieczności zabiegu powinien się wypowiedzieć neurochirurg.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.
Dzień dobry,
jeśłi w kolejnych badaniach Mr zauważono zwiekszanie sie zmiany to można mysleć o leczeniu operacyjnym. DEcyzja jednak powinna być bardzo rozważna i podjęta pooisobistym zbadaniu i analizie badania rezoanansu.