Czy lek Probella jest niebezpieczny dla ciąży?

Witam,mam endometrioze i przyjmuje leki Probella na złagodzenie objawów bólowych tego schorzenia,zamiast 1 tabletki dziś wzięłam 4 jakie mogą być skutki,dlaczego tych tabletek nie powinno stosować się będąc w ciąży ?
KOBIETA, 26 LAT 12 miesięcy temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

producent leku Probella nie podaje konsekwencji przedawkowania leku. Być może preparat nie został przebadany pod tym kątem. Jest to jednak lek hormonalny, dlatego zbyt duża ilość zażytych tabletek może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych oraz nasilenia działań niepożądanych, które zostały opisane w ulotce dołączonej do opakowania.

Jeśli zaś chodzi o stosowanie leku Probella w ciąży, to producent wyraźnie zaznacza, aby nie stosować tego leku w okresie ciąży oraz podczas karmienia piersią. Możliwe więc, że lek Probella może negatywnie wpływać na rozwój ciąży. Proszę stosować się do zaleceń producenta oraz lekarza, który zalecił Pani przyjmowanie tego preparatu.

Inne pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/endometrioza-a-starania-sie-o-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/diagnoza-endometriozy-a-problemy-z-zajsciem-w-ciaze-w-przyszlosci,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/endometrioza-po-cesarskim-cieciu-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.