Czy lek Seronil może wpływać na wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa?

Czy leki antydepresyjne (lek Seronil) mogą mieć wpływ na wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa (odcinek lędźwiowy)? Na początku grudnia mam termin badania MR. Czy powinnam wstrzymać się z przyjmowaniem leku Seronil do tego czasu? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.

Witam serdecznie,

Nie ma wpływu na wynik badania MRI. Może Pani skonsultować to jeszcze z lekarzem psychiatrą lub pracownia MRI, która będzie wykonywać badanie MRI.

Pozdrawiam.