Czy leki przyjmowane przez rodziców mają wpływ na poczęcie dziecka?

Dzień dobry czy leki przyjmowane takie jak: Lamilept (Lamotriginum) oraz Zyprexa (olanzapina) przez matkę jak i ojca, mogą mieć jakiekolwiek negatywne skutki przy poczęciu dziecka? Czy przy staraniu się o dziecko należy ww. leki odstawić?

Lek. Tomasz Budlewski

Oba leki maja kategorie C wiec nalezy udacsie zarówno do lekarza ginekologa i prowadzącego leczenie aby ustalić optymalne postepowanie