Czy lit powoduje tycie?

Witam serdecznie, brałam depakine 1000 mg i nie jestem do końca z niej zadowolona na moje zaburzenia schizoafektywne, bo gdy jest gorąco i świeci słońce to się męczę, dziwny stan mam. Mam brać lit i chciałabym się zapytać czy po węglanie litu schudnę?? (poprzez picie wody?) Czy może lit też powoduje tycie?? Nie mogę już więcej przytyć... Mam czasami takie sekundowe nerwobóle w głowie, do tego te zaburzenia schizo. i czasami podniecenie seksualne zależne właśnie od pogody, co z tym zrobić ???

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjmowanie litu może powodować zwiększenie masy ciała. Nie jest to jednak regułą. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.

Witam serdecznie,

Zażywanie litu może przyczynić się do wzrostu wagi jednak jest to kwestia bardzo indywidualna. w razie niepokojących zmian proszę skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk