Czy łupież tłusty mógł spowodować łysienie?

Mam łupież tłusty i bardzo mi się przerzedziły włosy na przodzie głowy, mam o polowe mniejszą grzywkę. Ten stan się pogarsza. Czy odrosną mi włosy jeszcze, czy zostanę łysa? Mam dopiero 28 lat, a jestem prawie łysa. Proszę mi pomóc. Dziękuję i pozdrawiam!

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Łupież tłusty może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów, które niestety czasami bywa nieodwracalne. Jak wygląda sytuacja w Pani przypadku trudno mi powiedzieć.
Choroba wymaga intensywnego leczenia, więc proszę nie zwlekać i udać się do dermatologa.
W leczeniu zastosowanie mają preparaty przeciwgrzybicze, gdyż prawdopodobnie przyczyną choroby jest infekcja grzybem. Choroba niestety ma tendencję do nawrotów.
Pozdrawiam