Czy mam coś w rodzaju nadwagi?

Witam! Mam 13 lat, ważę 49 kg i mam 156 cm wzrostu. Moje pytanie jest następujące, czy mam coś w rodzaju nadwagi? Jak szybko schudnąć, bo w moim przypadku ćwiczenia nie pomagają?
13 LAT ponad rok temu

Witam,
zdecydowanie nie masz nadwagi. Twoja masa ciała mieści się w normie, nie powinieneś więc podejmować odchudzania.
Jeśli jesteś zdrowym chłopcem, ćwiczenia nie zaszkodzą. Przykładowe znajdziesz w serwisie www.abccwiczenia.pl
Piramida Zdrowego Żywienia dla zdrowych dzieci i młodzieży dostępna jest na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Pozdrawiam

Wszystkie decyzje podejmuj z rodzicami.
W przypadku współistnienia jakichś schorzeń, rodzaj aktywności fizycznej powinieneś skonsultować z lekarzem.
Ćwiczenia należy wykonywać pod nadzorem osoby dorosłej.