Mam nadwagę i szukam diety. Jak mam schudnąć?

Cześć! Jestem dziewczyną, mam 13 lat i ważę 60 kg przy wzroście 156 cm. Mam nadwagę i szukam diety, nie umiem jej jednak znaleźć. Jestem aktywna i nie jem słodyczy, próbuję schudnąć, ale nie udaje mi się. Chciałabym się pozbyć tłuszczu na nogach i brzuchu. Pomocy!

Witam,
przede wszystkim w Twoim wieku nie można odchudzać się samemu. Konieczna jest konsultacja z lekarzem i dietetykiem, o wszystkim muszą wiedzieć rodzice.
Myślę, że w Twoim przypadku pomocna mogłoby być zamiana słodyczy na świeże owoce. Jeśli lubisz batony czekoladowe, spróbuj zastąpić je np. batonami muesli.
Do chrupania dobre są także chipsy owocowe - nie mają w sobie tłuszczu. Słodkie soki i słodzone napoje gazowane lepiej jest zamienić na wodę.
Nie możesz omijać posiłków. Każdego dnia powinnaś zjadać śniadanie i II śniadanie w szkole. Łączna ilość posiłków to 5 dziennie. Staraj się nie podjadać między nimi.
Jeśli to możliwe, zapisz się z rodzicami na basen. Warto także spacerować, ćwiczyć w domu: www.abccwiczenia.pl (ćwiczenia powinnaś wykonywać pod nadzorem rodziców).
Zajrzyj na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Porozmawiaj z rodzicami o problemie.
Pozdrawiam