Czy mam dać za wygraną i nie ryzykować by dziecko nie urodziło się chore?

Odnośnie do odpowiedzi na wcześniejsze moje pytanie co do wyników igg-igm. Dziękuje ślicznie za odpowiedź, z mężem jednak chyba postanowiliśmy zostać przy jednym dziecku, gdyż za dużo prawdopodobnie czytaliśmy tych złych statystyk rodzenia się dzieci z wadami wzroku lub gorsze stany. Jednak tak do końca nie możemy się pogodzić, iż oboje bardzo chcemy mieć drugie dziecko aby nasz syn nie był sam w życiu oraz że możemy je mieć, a jednocześnie są wielkie przeciwwskazania.

Więc czy mogłabym jeszcze prosić o jakieś dobre rady czy powinnam, powinniśmy dać za wygraną czy jednak jest możliwość urodzenia i kiedy zdrowego dziecka?
Z góry dziękuje za odpowiedź- AGNIESZKA

Witam serdecznie,

Niestety trudno mi cokolwiek powiedzieć na temat Pani sytuacji, gdyż nie opisała Pani dokładnie problemu. Proszę wziąć pod uwagę, że na portalu odpowiada kilkoro lekarzy i nigdy nie wiadomo, na kogo trafi dane pytanie. W przyszłości prosiłabym zatem o przynajmniej krótkie opisanie problemu.
Domyślam się jedynie, że chodzi o toksoplazmozę.

Jednak niezależnie od rodzaju zaburzenia/choroby, nikt nie powinien udzielać tego typu rad. Decyzja należy tylko i wyłącznie do Państwa. Lekarze mogą jedynie poinformować o ewentualnym ryzyku dla kobiety, jakie się wiąże z zajściem w ciążę oraz o ryzyku nieprawidłowego rozwoju dziecka. Proszę jednak pamiętać, że to jest matematyka, loteria, nigdy nie wiemy, po której stronie zostaniemy postawieni.

Myślę, że warto umówić się z Pani lekarzem ginekologiem i spokojnie porozmawiać. Tylko on Panią zna i dokładnie może ocenić Pani sytuację.

Pozdrawiam.