Czy mam problem z pęcherzykiem żółciowym?

Witam! Mam 26 lat i najprawdopodobniej problem z pęcherzykiem żółciowym, ponieważ odczuwam kłucie w prawym boku. Często odczuwam pragnienie, cukier mam w normie, mam problemy z wypróżnianiem, moje stolce są suche, wypróżniam się codziennie. Rok temu w wakacje mocno się pociłem przez dłuższy czas. Pewnego dnia źle się poczułem i postanowiłem pójść do lekarza, miałem robione badania krwi, wszystkie w normie, tylko OB miałem za wysokie. USG jamy brzusznej pokazało lekko powiększoną śledzionę, wątroba w normalnych rozmiarach. Sporo czytałem w Internecie na temat pęcherzyka żółciowego, zmieniłem dietę, zażywałem cynarex, teraz pije ziele karczocha i zażywam magnes, jest zdecydowanie lepiej, podejrzewam dyskinezę dróg żółciowych u siebie, od kilku lat wypadają mi włosy, a jak zacząłem dbać o pęcherzyk żółciowy włosy przestały mi wypadać, również po ciężkim wysiłku fizycznym czuję się gorzej, więc przestałem chodzić na siłownię, ale za to po bieganiu czuję się znacznie lepiej. Byłem w sumie u 6 lekarzy, badali mnie pod różnym kątem, nawet na rezonansie magnetycznym nic nie wyszło, jem dużo surowych warzyw, po warzywach czuje poprawę. Moje pytanie brzmi, czy są jakieś nie operacyjne sposoby, zioła, diety, którymi można zregenerować pęcherzyk żółciowy? Proszę o pomoc.

Witam! Nie rozumiem na jakiej podstawie ufiksował się Pan na pęcherzyku żółciowym - przytoczone informacje nie stanowią ku temu żadnych przesłanek. Niepokojąca jest natomiast powiększona śledziona i przyspieszone OB. Oczywiście stopień niepokoju zależy od nasilenia tych odchyleń - warto to wyjaśnić. Z opisu wynika również iż głównym problemem są zaparcia - tu ważna jest dieta i tryb życia - spożywanie pokarmów bogatych w błonnik - warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, wypijanie znacznej ilości płynów, najlepiej niegazowanej wody mineralnej oraz regularna aktywność fizyczna, przy czym warto wybierać ćwiczenia aerobowe nie siłowe. Pozdrawiam