Czy mam przepuklinę?

Dzień dobry!
Jestem mamą od prawie półtora roku, po urodzeniu syna poprzez cesarskie cięcie, zaczęłam ćwiczyć głównie mięśnie brzucha po ok. pół roku, aby trochę zgubić krągłości, następnie miałam przerwę, a gdy teraz znów zaczęłam ćwiczyć, to wieczorem mam mdłości i wymiotuję.
Ostatni posiłek jadam o 18.00, + - 30 min, nie jestem w ciąży, regularnie miesiączkuję, więc skąd ten objaw. Dziś boję się znów podjąć ćwiczeń, czy jednak powinnam się obawiać i czego oraz wybrać się jak najprędzej do lekarza?
Z góry dziękuję za poradę!
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nudności i wymioty po ćwiczeniach fizycznych nie są typowym objawem przepukliny. Mogą natomiast wystąpić w przypadku zbyt intensywnych ćwiczeń, szczególnie, jeśli np. pije się zbyt dużo płynów tuż przed, w trakcie albo po zakończeniu wysiłku fizycznego.
Proponuję więc ograniczyć płyny oraz ćwiczyć krócej. Jeśli to nie pomoże, konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego, który na podstawie pogłębionego wywiadu i badania oceni, jaka najprawdopodobniej jest przyczyna Pani objawów.
Pozdrawiam serdecznie!