Kiedy mogę zacząć biegać?

Mam 27 lat. Obecnie jestem w 7 miesiącu ciąży. Odkąd pamiętam mam problemy z wagą. Podejmowałam już wiele prób opanowania swojej wagi. Tuż przed zajściem w ciąże chodziłam 2 razy w tygodniu na siłownię i pilnowałam się z jedzeniem spożywając mniejsze posiłki, nie objadając się wieczorami (to mój największy problem) i wypijając dużo płynów w postaci wody. Udało mi się schudnąć 9kg w przeciągu 3 miesięcy, ale była jeszcze długa droga przede mną, ponieważ mam 161cm, a moja waga kształtowała się w okolicy 76 kg.(jestem drobnej kości). Okazało się, że jestem w ciąży i wszystko przepadło, ze względu na samopoczucie zarzuciłam wizyty na siłowni, teraz ważę 90kg i zastanawiam się jak szybko mogę po porodzie zacząć ćwiczyć, mam na myśli bieganie, bo taka forma ruchu najbardziej by mi odpowiadała. Mam w planie biegać codziennie. Już nie tylko ze względu na wagę, ale także na lepsze samopoczucie jakie zaobserwowałam, gdy systematycznie ćwiczyłam/byłam aktywna fizycznie. Chcę być sprawną i aktywną mamą:). Martwię się, bo w miesiąc po planowanym porodzie mam pojawić się na weselu kuzynki i chciałabym ważyć przynajmniej tyle co przed zajściem w ciąże. Zaznaczam, że jeśli będzie to możliwe chce karmić piersią. Do tego zawsze marzyłam o ładnych ramionach, a zamiast tego mam zwisające motylki. Ile i jak musiałabym ćwiczyć konkretnie ramiona, żeby osiągnąć efekt i po jakim czasie można spodziewać się efektu. Czy zimne prysznice na skórę np. wspomnianych ramion mogą wzmóc/przyśpieszyć upragniony efekt?

Witam,

Wszystko zależy od tego, jak szybko będzie Pani wracała do formy.
Jednym zajmuje to krócej, innym dłużej.
Trzeba uwzględnić rodzaj porodu (cesarskie cięcie/siłami natury), ewentualne powikłania, wymagające unikania wysiłku przez jakiś czas po porodzie.
Czas po jakim może Pani wrócić do aktywności musi Pani ustalić z lekarzem.
Natryski mogą poprawić napięcie skóry.

Pozdrawiam

P.S
Proszę pamiętać, że sporą część dodatkowych kilogramów stanowią narządy (powiększona macica, łożysko) i płyny zgromadzone w ustroju m.in. wody płodowe.
Diet powinna Pani unikać do czasu zaprzestania karmienia.