Czy masaż wirowy pomoże?

Rozprysł sięna stopę beton podst.na kwiaty,1,5cm głęb.ranka,złam.5tej kości śródstopia.27maja założ.mi gips,10go dnia zmien.na szynę,11lipca(46dnia) zdjęto półgips,Rtg-że zrasta się.Stopa strasznie puchnie i dook.nad kostką aż do goleni,sztywny paluch,wyżej stopę do snu ukł.,rano mniej spuchn.(4lata temu rak Gibraltarczycy,po 2kr.leczn.duż.jodem,teraz b.dobre wyniki)Czy już po 3 tyg od zdjęcia gipsu(od 11lipca)można mieć krioterapię czy masaż wirowy oraz ćwicz.jakieś?Brak skier na fiz.bo rak.

Podstawą zdrowienia jest samodzielne utrzymywanie ruchomości stawów. Osiąga się to za pomocą prostych ćwiczeń we wszystkich stawach kończyny dolnej. Ćwiczenia powinny być wykonywanie już bezpośrednio po założeniu stabilizacji. Z uwagi na miniony okres czasu mogą wystąpić ograniczenia/osłabienia zakresu ruchu. Proszę ćwiczyć codziennie (min. 2x), po kolei wszystkie zakresy ruchu kończyny dolnej: zginanie, prostowanie, rotacja itd. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki