Czy masturbacja świecą jest bezpieczna?

Witam, ostatnio odkryłam, że moja młodsza siostra masturbuje się świecą. Zmartwiło mnie to, ale przed zruganiem jej, postanowiłam zweryfikować moje przekonania i stąd moje pytanie - czy masturbacja świeca może być w jakiś sposób szkodliwa dla pochwy? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Masturbacja jest zachowaniem polegającym na pobudzaniu narządów płciowych w celu osiągnięcia orgazmu. Masturbacja służy rozładowaniu napięcia seksualnego w czasie gdy nie może być zaspokojone przez odbycie stosunku.
Co do stosowania do tego celu świecy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli nie występuje uczulenie na materiał z którego jest wykonana oraz zachowuje się ostrożność to nie ma powodu do niepokoju. Warto nadmienić, że ze względu na kruchość materiału z którego jest wykonana, odłamki świecy mogą pozostać w drogach rodnych oraz być przyczyną stanu zapalnego.