Czy miesiączka może pojawić się po jego odstawieniu?

Przepisano mi duphaston na wywołanie miesiączki, sądziłam, że dostanę ją max do 3 dni po zaczęciu kuracji by wykonać badania z krwi. W środę w nocy wyjeżdzam na 3-4 dni i nie będę miła możliwości wykonania badań z krwi w określonych dniach cyklu jeśli dostałabym miesiączkę środa-sobota. Czy mogę na kilka dni odstawić duphaston? Czy miesiączka może pojawić się po jego odstawieniu?
KOBIETA, 21 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

menstruacja zazwyczaj występuje po zakończeniu kuracji lekiem Duphaston. Zakłada, ze powinna się ona pojawić do dwóch tygodni od zażycia ostatniej tabletki. Jeśli odstawi Pani ten lek wcześniej, nie wiemy, jak zareaguje Pani organizm. Istnieje prawdopodobieństwo, że wówczas pojawi się okres.

W obecnej sytuacji najlepiej skonsultować się z lekarzem, który przepisał lek Duphaston i poprosić go o poradę w tej sprawie. Być może zezwoli on na ewentualne wykonanie badań w późniejszym terminie lub zaleci przyjmowanie Duphaston przez cały ten okres.

Odpowiedzi naszych ekspertów na pytania z podobnej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-powinnam-siegnac-po-duphaston-jesli-miesiaczka-wystapi-samoistnie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-dostane-okres-po-kuracji-duphastonem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-duphaston-zadziala.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.