Czy migrena jest skutkiem odstawienia leków?

Dzien dobry, przez miesiąc brałam leki antydepresyjne. Miałam brać pół tabletki, niestety nic nie dawały więc z dnia na dzień zwiększyłam dawkę o pół. Od razu na drugi dzień pojawiła się migrena, której nie miałam 3 lata. Natychmiast odstawilam antydepresanty, co wiem ze bylo bledem, bo nie mozna tak z dnia na dzien. Miałam atak co drugi dzień przez tydzień, były takie mocne że musiałam jeździć na szpital. Potem przeszło. Przez 3 tygodnie było spokojnie i wczoraj znowu mnie dopadł atak. Czy to możliwe żeby były to jeszcze skutki tak szybkiego odstawienia lekow antydepresyjnych? Nie miałam migreny ponad trzy lata, prawie cztery, więc myślałam że wszystko przeszło. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety nagłe odstawienie leków antydepresyjnych może niekiedy powodować powstawanie wielu skutków ubocznych, w tym migren. Między innymi z tego względu nie zaleca się samodzielnego podejmowania decyzji o zaprzestaniu przyjmowania tego typu medykamentów i należy to robić pod ścisłą kontrolą lekarza.

W związku z tak częstymi silnymi bólami głowy warto byłoby udać się do neurologa, który potwierdzi ich przyczynę i wykluczy ewentualne choroby np. zmiany w mózgu, nadmierne napięcie mięśni, zapalenie opon mózgowych, nowotwory itp. Specjalista może dodatkowo zalecić przyjmowanie leków przeciwmigrenowych, które skutecznie złagodzą dolegliwości.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/odstawienie-lekow-przeciwdepresyjnych

https://portal.abczdrowie.pl/leki-przeciwdepresyjne

https://portal.abczdrowie.pl/jak-stosowac-leki-przeciwdepresyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.