Czy mogę mieć zakrzepicę?

Witam.U mnie wynik d-dimerow to 0.7H fibtynogen 173 bol lydki od miesiąca razem zecstopa obecnie puchnie mi noga w kostce i nad jednak po przesłanej nocy nie widać opuchlizna iść dopler robiony przed tym jak zaczęła upchnąć mi noga i wynik wówczas to zyly drozne ale poszerzone.Czy mogę mieć zakr zepice?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik badań należy (wraz z jednostkami) odnieść do normy laboratorium. Powyższy wynik d-dimerów wyklucza jednak z dużym prawdopodobieństwem zakrzepicę żylną. Pana dolegliwości mogą być spowodowane niewydolnością żylną lub inną patologią. Konieczne jest badanie fizykalne i ew. dalsza diagnostyka. Sugeruję w tym celu udać się do lekarza pierwszego kontaktu.