Czy zrobić inne badanie w kierunku zakrzepicy?

Witam! Nie mieszkam w Polsce, od jakiegoś tygodnia boli mnie prawa noga, szczególnie łydka. Bol jest jednostajny, przypomina zakwasy. Na tej nodze mam żylaka żyły odpiszczelowej. Trochę mnie to zmartwilo więc zrobiłam badanie na poziom d dimerow i mój wynik to 1.9. Jednak nie podali mi żadnych norm, podejrzewam że jest to mnol/L Powiedzieli że wynik jest w normie, nigdzie nie mogę znaleźć zakresu norm w tych jednostkach. Czy powinnam się martwić? Może powinnam zrobić inne badanie w kierunku zakrzepicy? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Tak niski poziom d-dimerów raczej wyklucza zakrzepicę. Aby ocenić stan żył i czy występuje zakrzep w żyłach kończyn dolnych należy wykonać usg doppler kończyn dolnych.