Żyła odpiszczelowa drożna, niewydolna, rozszerzona z siatką licznych, poszerzonych żył powierzchownych

Witam. Jestem po badaniu USG Doppler żył kończyn dolnych. Lekarz stwierdził, że jest wszystko ok, w opisie badania w podsumowaniu jest napisane, że jest wszystko dobrze, aczkolwiek w szczegółowym opisie przy obu nogach jest stwierdzenie "żyła odpiszczelowa drożna, niewydolna, rozszerzona z siatką licznych, poszerzonych żył powierzchownych w spływie goleniowym". Jak mam to rozumieć? Lekarz mi nic nie powiedział o tym. Podejrzewałem zakrzepicę i przez to dalej się obawiam, że mogę ją mieć...

To obraz niewydolności żyły powierzchownej odpiszczelowej wielkiej bez cech zakrzepicy. Nic niepokojącego wymaga typowego postępowania jak w niewydolności żył kończyn dolnych, żylakach kończyn dolnych.