Czy mogę przypuszczać że zaszłam w ciążę?

Witam.Czekam na wizytę u ginekologa,ale mam pytanie.Moje cykle wachają od się od roku między 24,25,26 z przewagą 27.W sierpniu współżyłam 22 i 23.a 24 dostałam okres który trwał 5 dni,kolejny okres dostałam 21.września trwał on 4 dni,w tym miesiącu okres ma się pojawić za 9 dni.Od tygodnia mam wzdęty,twardawy brzuch i nabrzmiałe,drażliwe piersi.Czy jest to powód do przypuszczeń iż mogę być w ciąży? Dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

prawdopodobieństwo ciąży określa się w pierwszej kolejności na podstawie wyniku testu ciążowego, a nie na samych objawach towarzyszących.

Każdy niezabezpieczony stosunek może zakończyć się ciążą, dlatego jeśli regularnie Pani współżyje bez zabezpieczenia, to należy liczyć się z możliwością zajścia w ciążę. W różnych dniach cyklu ryzyko to może być większe bądź mniejsze. Ryzyko zajścia w ciążę przed okresem jest bardzo małe.

Objawy, które Pani opisuje, a więc drażliwe piersi oraz wzdęty brzuch mogą pojawiać się nie tylko z powodu ciąży, ale również oznaczać owulację. Sugerujemy wykonać test ciążowy.

Odpowiedzi na podobne pytania zamieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/od-kilku-dni-wzdety-brzuch-po-jajeczkowaniu-czy-to-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tkliwe-i-obolale-piersi-przed-okresem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-dwa-dni-przed-okresem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.