Czy mogę ściągnąć sobie samodzielnie gips?

http://forum.abczdrowie.pl/pytania-do-specjalistow/914771,ile-powinno-sie-trzymac-gips ale lekarz który mi nastawiał palec powiedział po zobaczeniu prześwietlenia że wszystko jest dobrze (palec był nastawiany bez znieczulenia, prawie nie czułem żadnego bólu), że po około 10 dniach będę mógł sam zdjąć gips tylko że nie będę dał rady zgiąć palca. Czy mogę sam na własną rękę zdjąć gips, jeśli tak to czy powinienem dalej usztywniać palec np.obwiązując dwa sąsiednie palce bandażem?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli lekarz po wizycie kontrolnej zalecił samodzielne zdjęcie gipsu, to opatrunek można zdjąć samemu. Po zdjęciu gipsu należy przede wszystkim oszczędzać palec, nie ma potrzeby stosowania dodatkowego usztywnienia, o ile gojenie przebiega prawidłowo.