Czy mogę stosować Ibuprom karmiąc piersią?

Czy stosowanie podczas karmienia piersią ibupromu - (zawarty ibuprofen) jest bezpieczne?. Pytanie podyktowane jest zapaleniem piersi które mam, i prócz robienia zimnych kompresów, odciągania mleka, przepisano mi stosowanie właśnie ibupromu z uwagi że działa nie tylko przeciw gorączkowo, ale i też przeciwzapalnie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, ibuprofen jest substancją bezpieczną podczas karmienia piersią – maksymalna dobowa dawka wynosi 1200 mg, w kilku podzielonych dawkach – 200-400 mg. Więcej o ibuprofenie w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/ibuprofen.

Dodatkowo ibuprofen działa nie tylko przeciwbólowo, ale także przeciwzapalnie, więc jest pierwszą pomocą w leczeniu zapalenia piersi. Proszę zapoznać się z odpowiedzią na podobne pytanie, powinna rozwiać Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-zapalenie-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.