Czy mogę stosować takie leki jednocześnie bez obaw o zespół serotoninowy?

Czy mogę jednocześnie stosować lek escitalopram 10 mg z edronaxem (reboksetyna) 2mg? Czy może wystąpić po tym zestawieniu zespół serotoninowy? Lecze się na nerwicę lękowa z atakami leku teraz doszła dererealizacja po escitalopramie na nim samym źle się czuje ogólnie źle toleruje leki ssri. Kobieta 28 lat

Reboksetyna jest NRI i w niewielkim tylko stopniu wpływa na wychwyt zwrotny serotoniny. Jeśli źle się Pani czuje po Escitalopramie i incyh lekach z grupy SSRI, to powinna Pani powiedzieć o tym dla lekarza prowadzącego, które może zmienić leki na inne, które może Pani lepiej tolerować.