Czy mogę wrócić do pierwszej terapeutki?

Moja pierwsza psychoterapia trwała 4 lata, a druga, u innej terapeutki, rok. Chciałabym wrócić do pierwszej terapeutki, ale zastanawiam się czy jest to możliwe, skoro po zakończeniu terapii z nią byłam potem u kogoś innego przez rok? Czy w takiej sytuacji powrót byłby możliwy jedynie do tej drugiej osoby? Jak to wygląda?

Dzień dobry, wybór odpowiedniej osoby jest ważny i jeśli Pani chce może wrócić do pierwszej terapeutki. Powrót może mieć jakieś znaczenie i być przedmiotem analizy na sesjach, ale nie ma jakiś przeciwwskazań wynikających z założeń psychoterapii. Tak jak w życiu, czasem coś zmieniamy, a po jakimś czasie dochodzimy do wniosku, że chcemy wrócić do poprzednich, sprawdzonych rozwiązań. A przy okazji pierwszej terapeutce może być miło, że Pani do niej wróciła. Pozdrawiam, Beata Szulik-Bomba