Czy mogę wykonać depilację IPL?

Dzień dobry, posiadam 2 pytania odnośnie depilacji laserem IPL 1. Jestem osobą dorosłą lecz w wieku dziecięcym przeszłam przez nowotwór móżdżku, który został operacyjnie wycięty. Wyczytałam, że depilatorów IPL nie należy używać w przypadku nowotwór, ale zastanawiam się czy chodzi głównie o nowotwory skóry i ewentualną terapię czy o ogół osób, które zachorowały na nowotwór. Czy w moim przypadku użycie depilatora IPL byłoby bezpieczne? 2. Posiadam również wiele pieprzyków na rękach, czy jest to jakieś istotne przeciwskazanie? Czy może wystarczy jedynie unikać tych miejsc podczas depilacji

Dzień dobry Pani.

5 lat od wyleczenia choroby nowotworowej może Pani wykonać zabieg depilacji światłem .

Liczna ilość znamion barwnikowych może stanowić przeciwwskazanie do tego typu zabiegu.

Ich naświetlanie może prowadzić do nowotworu skory.

Osobiście rekomenduje wykonanie zabiegu w gabinecie kosmetologiczny .

Dodam jeszcze, że przeprowadzaliśmy w naszym Instytucie badanie porównujące skuteczność depilacji laserem diodowym Light Scheer i światłem IPL .

Trwałe efekty daje depilacja laserem diodowym.

Wykonując zabiegi IPL dochodzi do osłabienia włosów i odbarwienia ich. Długofalowy efekt to odrastające słabsze włosy - potrzeba wykonać wtedy więcej zabiegów laserem diodowym.

Ppzdrawiam

Ania