Czy mogło dojść do poczęcia podczas okresu?

Hej, jestem dziewczyną i mam 18 lat. Uprawiałam dzisiaj stosunek z chłopakiem bez zabezpieczenia. Jestem w 3 dniu okresu a podczas stosunku w sobie miałam tampona nasiąkniętego krwią. Nie doszło do ejakulacji we mnie a zwykle mam regularne cykle i wiem kiedy mam owulację. Jest szansa na zajście w ciążę kiedy partner wyjął członka z pochwy na ok. 6/7 sekund przed ejakulacja i nie spuścił się w mojej pochwie. Dziękuję za szybką odpowiedź
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

W trakcie miesiączki można zajść w ciążę,mimo ,że występuje to bardzo rzadko (szczególnie u kobiet,które mają nieregularne cykle miesiączkowe).

Jeśli ma Pani regularne cykle to prawdopodobniestwo ciąży jest niewielkie.

Przed pojawieniem się ejakulatu jest preejakulat,w którym również są plemniki zdolne do zapłodnienia.

W trakcie stosunku powinno się usunąć zwykły tampon.

Aktualnie na rynku dostępne są tampony,które można używać w trakcie stosunku płciowego

https://kobieta.wp.pl/w-tych-tamponach-mozna-uprawiac-seks-6136338420476033a

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska