Czy mój mąż również może stosować ten lek?

Dzień dobry dr stwierdziła u mnie zmiany klykcinowate. Przepisała condyline. Dziś u męża po zsunięciu skóry z napletka pokazał mi mała krostke? Czy może też stosować na ta skórę condyline? Po zsunięciu skóry pod napletkiem, dość niżej od napletka ? Czy możliwe, żeby zaraził się skoro ostatnio dawno nie wspolzylismy ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, mąż może również zastosować lek Condyline.

Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta leku Condyline, należy zachować szczególną ostrożność podczas aplikowania środka w okolicach napletka. Chodzi o to, aby po naniesieniu Condyline na powierzchnię kłykcin, pozostawić preparat do całkowitego wyschnięcia. Dzięki temu można uniknąć przypadkowego rozprzestrzeniania się preparatu na niezmienioną skórę.

Jeśli zaś chodzi o możliwość zarażenia się, to jest to możliwe, nawet jeśli do współżycia doszło kilka miesięcy temu. Średni okres wylęgania kłykcin to około trzech miesięcy.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowników umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klykciny-konczyste-w-obrebie-czlonka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-pozbyc-sie-klykcin-konczystych-poprzez-stosowanie-condyline,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leczenie-farmakologiczne-klykcin.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.