Czy moja córka oślepnie?

Proszę o pomoc, córka miała badanie OCT i wyszło, że ma dystrophie retinae oc.utr.susp. Co robić, czy moje dziecko oślepnie? Proszę o pilną odpowiedź, dziękuję
ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam!

Dystrofia siatkówki, której podejrzenie wysunięto na podstawie obrazu OCT, jest bardzo szerokim pojęciem, obejmującym wiele jednostek chorobowych. Rokowanie ustala się na podstawie całego obrazu klinicznego, indywidualnie dla każdego pacjenta. Wszystkich niezbędnych informacji powinien udzielić lekarz okulista prowadzący.

Pozdrawiam serdecznie i życzę pomyślnych wiadomości