Czy moja partnerka może być w ciąży?

Witam, niedawno kochaliśmy się z moją partnerką. Niestety, pękła nam prezerwatywa, nie było wytrysku i nie wiemy, co robić. Moja partnerka po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (z powodów zdrowotnych) ma nieregularne cykle. Okazało się, że to pierwszy dzień okresu, cykl trwał 25 dni. Czy możliwa jest w tym przypadku ciąża? Dodam, że w tym dniu znów zaczęła stosować tabletki. Gdy okres skończył się jej po 5 dniach, to zaczęło się brązowe plamienie, które trwa 2 dni. Czy to normalne? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ciąża w opisanym przypadku jest mało prawdopodobna. Pana partnerka miała najprawdopodbniej dni nieplodne, prezerwatywy w większości przypadków zawierają środek plemnikobójczy, więc nawet w przypadku pęknięcia, jeśli nie doszło do wytrysku, w jakimś stopniu chronią.

Plamienie to najprawdpodobniej jeszcze kończąca się typowa miesiączka.