Czy moja waga jest prawidłowa, ile powinnam ważyć na swój wzrost?

Mam 13 lat. Wzrost 162 cm i ważę 54 kg. Czy to dobrze, ile powinnam ważyć?
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Twój wzrost i masa ciała znajdują się w normie wieku, analizując je na podstawie siatek centylowych. Optymalna masa ciała dla Twojego wzrostu wynosi ok 50 kg.
Ze względu na wiek rozwojowy nie należy stosować zbytnio ograniczających diet. W celu obniżenia masy ciała należy stosować regularną aktywność fizyczną poza zajęciami W-F, a także ograniczyć ilość pokarmów zawierających cukry proste np słodycze.

Redakcja abcZdrowie.pl