Czy moje badania hormonalne są prawidłowe?

Witam, czy mogłabym prosić o analizę wyników, bardzo mnie nie pokoją a wizytę u lekarza mam dopiero w przyszłym tygodniu. Staram się z mężem o dziecko od roku i dopiero teraz lekarz mi zlecił badania hormonalne. TSH 3. 4.58 zakres referencyjny 0.27-4.20 Wolna tyroksyna (FT4) 1.20 ng/dI zakrez referencyjny 0.93 - 1 .70 Prolaktyna 760.00 mI/I zakres referencyjny 102-496. Dodam, ze nie jestem w ciąży.

Lek. Paweł Szadkowski

TSH jest podwyższone, co może świadczyć o pierwotnej niedoczynności tarczycy, a to czasem ciągnie za sobą hiperprolaktynemię. FT4 jest w normie, więc jest to subkliniczna niedoczynność i może Pani nie mieć żadnych objawów. Innymi przyczynami hiperprolaktynemii mogą być gruczolak przysadki, albo stosowane leki (np. metoklopramid, estrogeny).