Czy moje nieprawidłowości w cytologii mogą wpływać na życie seksualne?

Witam. W maju miałam robione badanie cytologiczne oraz kolposkopię, oby wyszły nieprawidłowe. Skierowano mnie na wycinki z szyjki macicy oraz łyżeczkowanie. Czekam na wyniki. Czy moje nieprawidłowości mogą wpływać na życie seksualne? (po stosunku dostaję lekkie plamienie) Czy jest możliwe że przez to nie czuje w sobie partnera, seks nie sprawia mi przyjemności i nie potrafię osiągnąć orgazmu? Po jakim czasie od pobrania wycinków można podjąć ponowne współżycie i czy trzeba udać się na kontrolę?

Jest to jednak pytanie do lekarza ginekologa leczącego Panią. On zna dokładnie sytuacje.
Proszę sie nie krępować i pytać.. Pani lekarz powinien też podać Pani adres seksuologa w okolicy, jeśli zajdzie taka potrzeba konsultacji.
W Bydgoszczy, ośrodku akademickim, jest kilku specjalistów.
Pozdrawiam. JW, Poznań.