Czy może dojść do zatoru płuc przy zakrzepicy żył?

Witam Od dwóch tyg mam stwierdzoną sprowokowana złamaniem zakrzepice zyl glebokich biorele xarelto czy może dojść do zatory pluc? Bardzo się tego boję Czy mogę normalnie funkcjonować tzn chodzić?

Zastosowane leczenie preparatem Xarelto jest właśnie w tym celu żeby nie doszło do zatorowości płucnej i w trakcie tego leczenia ryzyko zatorowości jest niewielkie. Można chodzić ale najlepiej na czas chodzenia zakładać pończochę przeciwżylakową i zdecydowanie unikać dłuższego niż kilka minut siedzenia z opuszczona nogą.