Czy może to być anoreksja?

Mam 15 lat, 176 wzrostu i ważę 45 kg. Ostatnimi czasy zaczęłam intensywnie ćwiczyć, wręcz katować się ćwiczeniami. Postrzegam siebie w nijaki sposób, ale w sumie nie przeszkadza mi to, że chudnę. Wręcz cieszę się z tego powodu. Sama nie wiem, dlaczego robię to wszystko, po prostu chyba już tak mam. Mogłabym nie jeść całe dnie, najchętniej, gdyby nie kontrola rodziców. Choć i tak staram się ograniczać posiłki do minimum. Czy grozi mi anoreksja? Pozdrawiam.

Witam!

Rozpoznanie anoreksji jest wysoce prawdopodobne!!!

Wartość twojego BMI to 14,5. Przy takim wyniszczeniu organizmu wskazane jest leczenie szpitalne!!!

Jak najszybciej powinnaś się skonsultować z lekarzem internistą oraz psychiatrą, na wizytę należy udać się z rodzicami.

Anoreksja wymaga różnicowania z innymi chorobami, np. depresją, zaburzeniami hormonalnymi i innymi chorobami internistycznymi. Piszesz jednak, że utrata wagi wystąpiła na skutek forsownych ćwiczeń fizycznych oraz ograniczenia przyjmowania pokarmu, co jest typowe dla anoreksji.

Nie zwlekaj z decyzją o wizycie u lekarza. W tym stanie grozi Ci wiele powikłań ze strony układu krążenia, przewodu pokarmowego i innych układów. Im szybciej zaczniesz się leczyć, tym większa szansa na sukces w walce z chorobą!!!

Z pozdrowieniami