Czy możliwa jest choroba hemolityczna płodu?

Jestem w 3 trymestrze ciąży. Przy badaniu na obecność przeciwciał wyszły mi przeciwciala anty E. Ich miana nie określono, ponieważ nie są one aktywne w teście enzymatycznym i PTA. Fenotyp ojca dziecka: DCceeK-Cw-. Czy w takim razie nie ma zagrożenia chorobą hemolityczna płodu? Skąd przeciwciala skoro nigdy nie miałam przetaczanej krwi oraz jest to moja pierwsza ciąża?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro ojciec nie ma "dużego E", nie ma ryzyka konfliktu i zagrożenia chorobą hemolityczną.