Czy możliwe jest wystąpienie cukrzycy u 20-latka?

Witam. Mam pytanie dotyczące poziomu cukru na czczo. Jestem 19 letnim mężczyzną i podczas badań cukier na czczo wynosił równe 100mg/dL. Lekarz stwierdził że jeśli w tak młodym wieku mam taki cukier to jest to stan przedcukrzycowy i w przyszłości będę się zmagał z tą chorobą. Czy jest możliwe że to jednorazowy przypadek np. z powodu spożywanych posiłków dzień wcześniej? Czy są to wystarczające badania aby dojść do takich wniosków?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć badanie ma czczo i nie jeść na 10 godzin przedbadanjem następnie udac się do lekarza diabetologa