Czy możliwe jest, że partnerka jest w ciąży?

Dzień dobry, mam pytanie 1 stycznia "ocierałem się z dziewczyną" ja byłem w bokserkach i spodniach dresowych a ona w majtakch i spodenkach, nie doszło do wtrysku, jedynie do preejakulatu. Czy jest możliwość aby preejakulat się przebił przez tyle warst podczas ocierania się wspólnie narządami i doszło do zapoldnienia? Dziewczynie spóźnia się okres 2 dni ma wszystkie objawy okresu/ciąży ale właśnie tego okresu nie ma. Ostatni okres miała tydzień wcześniej 12 grudnia. Od paru dni występują objawy. Dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie ma możliwości zapłodnienia przez ubrania, dlatego Pańska dziewczyna z pewnością nie zajdzie po tym zdarzeniu w ciążę.

Aby doszło do zapłodnienia, konieczny jest bezpośredni kontakt narządów intymnych oraz przeniesienie plemników do dróg rodnych partnerki. W obecnej sytuacji nie mają Państwo powodów do obaw, jeśli chodzi o możliwość zajścia w ciążę.

Menstruacje nie zawsze pojawiają się w terminie. Kilkudniowe opóźnienia mogą być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak stres, odchudzanie, nadmierny wysiłek fizyczny czy podróże.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ocieranie-sie-w-ubraniach-a-mozliwosc-zaplodnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-zajscia-w-ciaze-po-uprawianym-pettingu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ocieranie-sie-w-ubraniach-a-mozliwosc-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.