Czy można Imuran stosować w ciąży?

Witam, Od 5 lat przyjmuje lek Imuran obecnie od kilku miesięcy w dawce 50mg na dobę w przebiegu CU. Obecnie znajduję się w pełnej remisji. Właśnie dowiedziałam się że jestem w ciąży... Czy mogę bezpiecznie odstawić Imuran? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Dzień dobry.

Jeśli kobieta jest w ciąży albo przypuszcza, że w niej jest i przyjmuje azatioprynę powinna poinformować o tym lekarza.
Stosowanie leku w ciąży jest dopuszczalne jedynie w sytuacji, gdy jego stosowanie u matki jest bezwzględnie konieczne, a stosowanie bezpieczniejszego leku alternatywnego jest niemożliwe lub przeciwwskazane.
W związku z powyższym proponuję jak najszybciej skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Dariusz Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl