Czy można jeść drożdże przy cukrzycy typu 2?

Czy przy cukrzycy typu 2 można jeść drożdże? Jedyne co znalazłem w internecie to to że podobno można jeść surowe... Kombinowałem że można zrobić bułki na parze z mąki gryczanej/razowej ksylitol zamiast tej odrobiny cukru potrzebnej drożdżom do rośnięcia, ale bez upewnienia się wolę nie ryzykować.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę kierować się zaleceniami dietetyka, ew lekarza diabetologa, a jakie zastosowano leczenie?

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.