Czy można leczyć rulonizację krwinek czerwonych?

Wystające dwie żyły tylko na lewej nodze. Jedna przechodzi przez lydke a druga pod kolanem i jest ona w kształcie litery ,,w". Często towarzyszy mi bol nogi oraz jej pieczenie właśnie w miejscach widocznych żył. Czasem nawet boli reszta nogi gdzie na lydce zaczynają się pojawiać podobne żyły. Co to może byc ? Lekarz u którego byłem stwierdził rulonizacje krwinek czerwonych i poszerzone trochę żyły. Można to jakoś leczyć? Zaznaczam ze problem dotyczy tylko lewej nogi...

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazane wykonanie USG-Doppler i konsultacja z chirurgiem naczyniowym. Na jakiej podstawie (wyników jakich badań?) lekarz (jakiej specjalności?) stwierdził rulonizację erytrocytów?