Czy można przerwać stosowanie Miluritu?

Witam,czy można przerwać na tydzień stosowanie leku milurit 300?biorę 1 tabletkę dziennie,chciałem przerwać na tydzień wakacji.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

lek Milurit stosowany jest w celu obniżenia kwasu moczowego we krwi.

Nie należy przerywać kuracji lekiem bez uprzedniej konsultacji ze specjalistą. O czasie leczenia decyduje bowiem lekarz, który zna historię medyczną pacjenta. Przerwanie leczenia jest możliwe i zalecane, jeśli u pacjenta wystąpią reakcje alergiczne lub skutki uboczne leku.

Objawami reakcji alergicznej mogą być: obrzęk gardła, języka, ust czy rąk, kołatanie serca, zaburzenia połykania bądź oddychania, wysypki, łuszczenie skóry lub owrzodzenia jamy ustnej.

Możliwe działania niepożądane to: wysypka, wymioty, biegunka, nudności, bóle stawów, zaburzenia wątroby, żółtaczka, gorączka, bóle mięśni, dreszcze, bóle głowy i wiele innych opisanych w ulotce leku Milurit.

Szczegółowe informacje dotyczące leku Milurit znajdują się pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/milurit-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.