Czy można stosować lek Monural podczas problemów z wrzodami?

Lekarz na izbie przyjęć stwierdził mi infekcję dróg moczowych i zapisał lek Monural 3g. Jestem chora także na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, a na ulotce od Monuralu przeczytałam, że istnieje duże ryzyko biegunki. Czy w takim razie przy swojej chorobie podstawowej mogę wziąć lek Monural?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że można byłoby zastosować inne leczenie. proponuję udać się do lekarza poz.